úterý 15. listopadu 2011

Úvod, přivítání, a tak vůbec...

Zdravím Vás, přátelé, a vítám též, za celá náš výzkumný tým. Tento blog bude zasvěcen sledování a dokumentování významného výzkumného výkonu, a sice pokusu o sblížení samce inteleguána českého /inteleguanus bohemicus/ se samicí, ideálně téhož druhu, rodu, a všech ostatních relevantních taxonomických kategorií. Ano, také to bude o tom, jak Vám věda může vlézt na mozek, zvláště ta k tomu přímo určená, tedy věda kognitivní. Ta nás bude ovšem provázet víceméně jako metodologická báze, a to jak v oblasti teorie, tak, doufejme, i praxe. Vřele doufáme, že nějaká praxe také bude. Laskavý čtenář tohoto blogu se občas taktéž bude muset smířit s vysokou mírou anglizace českého jazyka, neboť chce-li si inteleguán vyvinout správné ochranné zbarvení peří, kterým se každý správný inteleguán vyznačuje, je pro něj nutné ovládnout tzv. "inteleguání lingua franca", kterou jest momentálně jazyk anglický. Tento konkrétní inteleguán doufá, že tomu tak ještě dlouho bude, a ne jen z toho důvodu, že se jmenovanému již solidně naučil, a čínštině se vyhýbal tak dlouho, až radši zvolil čtyři semestry sánskrtu a tři klasické řečtiny. Ano, i o klasických inteleguáních tématech bude /občas/ tento blog.
Ale jak bylo již řečeno, základem bude ona velká -  patrně světodějná - událost, a sice úspešné spáření inteleguána s vhodnou samicí. Ano, samice je ošklivé slovo, ale představte si, že někteří lidé se tak nazývají, aniž by přitom parodovali biologický kontext. Now, THAT is scary,) Ovšem samice inteleguána - a zde se dostáváme k jádru problému - zdá se, nejsou v ekosystému české kotliny právě častým zbožím. Ba co říci, dokonce se jich přímo nedostává /alespoň našemu inteleguánovi/. Samec inteleguána může žít poměrně dlouho sám, avšak cca kolem 27 roku života toho tvora se zpravidla začínají vyskytovat jisté průvodní znaky, neklamně věštící nutnost pořídit si samičku. Nebo samici, to máte jedno, já snesu všechno. Tato nutnost je ovšem konfrontována s implicitní vlastností inteleguána, pramenící v samotné podstatě jeho inetelguánství, a sice že není schopen si tuto /rozuměj tu samici/ opatřit standardními /legálními, thank you wifesfromnorthkoreadotcom/ prostředky, jako samci příbuzných druhů (homo sapiens vulgaris sp. bohemicus, homo insapiens cervisiensis apod./. Logickou první výzkumnou otázkou tudíž budiž, kde dělá inteleguán chybu? V které části procesu? V hledání, kontaktáži /vizte klasiky/ či v dalších, subtilnějších částech procesu? Chyba lávky, tato otýzka byla již předchozími výzkumníky (viz kupř. Townsend 1982,1984,1989,1991) zodpovězena. Inteleguán je totiž schopen zvorat naprosto všechny části procesu hledání samičky. Už sem se rozhodl, ta diminutivnější forma mi vyhovuje víc. Za použití slova diminutivnější se citlivějším jedincům omlouvám, ale já občas prostě ty správná česká slova nenacházím. A vlastně jsem tomu někdy rád. Takže už víme, že intelguán dělá všechno špatně, což není špatný začátek /haha.../. Teď je jen otázkou a úkolem naučit ho, dělat to dobře, a donutit ho to také skutečně udělat. Vývoj událostí budeme bedlivě sledovat a dokumentovat.

Dovolte mi tento úvodní příspěvek zakončit citátem z klasiků:

Sheldon_Cooper You can't compare yourself to Neil Armstrong. He had the support of millions, and they devoted a lot of time and effort to put him on the moon.
Howard Wolowitz: Well, by the time this year is over, we will put an America's Top Model on Howard Wolowitz. 

Žádné komentáře:

Okomentovat